Powrót do strony głównej Sunday, 8 December, 2019  
SZUKAJ W  
Strona główna
Utwory
Autorzy
Wykonawcy

Nowości
Newsy
Komentarze

Szukaj
Drukuj

Akordy

Dodaj utwór
Forum
Najlepsze
Statystyka
Listy od Was
Sonda
Subskrybcja
Powiedz innym
Pytania
Kontakt

Pytania i odpowiedzi

Najczęściej powtarzające się pytania i odpowiedzi na nie.

P: W śpiewniku nie ma mojego ulubionego utworu! Co mam zrobić?
O: Skorzystaj z formularza kontaktowego - podaj tytuł, wykonawcę, a najlepiej cytat(y) pochodzące z poszukiwanego przez Ciebie utworu. Spiewnik.pl dołoży wszelkich starań aby go odszukać i dodać do zbioru.
 
P: Dlaczego nie ma akordów do utworu XXX?
O: Spiewnik.pl dokłada wszelkich starań aby utworom towarzyszyły akordy. Niestety nie wszystkie dostępne wydawnictwa je zawierają. Jeśli masz akordy do utworów, które są ich w tej chwili pozbawione - przyślij je korzystając z formularza.
 
P: Szukam możliwości wydruku całego śpiewnika. Proszę o informacje na temat wydruku całości z zasobów Waszego serwisu.
O: Spiewnik.pl udostępnia opcję wydruków seryjnych - za pomocą menu 'Drukuj' i wyboru "utwory na A...", "utwory na B..." itd. w nieskomplikowany sposób można wydrukować cały śpiewnik. Pamiętaj, że na wydrukowanie wszystkich utworów znajdujących sie obecnie w śpiewniku potrzeba 5 ryz papieru!

Pamiętaj, że zasoby śpiewnika dynamicznie sie zmieniają - przybywają nowe teksty, wcześniej dodane ulegają zmianom i uzupełnieniom; ponadto - biorąc pod uwagę fakt, że rzadko kto może się pochwalić znajomością wszystkich tekstów - drukowanie chwilowego stanu śpiewnika nie zawsze jest celowe.
 
P: Czy jest możliwość ściągnięcia tego serwisu na twardy dysk ponieważ nie mam stałego łącza a ciągłe wchodzenie do internetu jest kosztowne.
O: Serwis www.spiewnik.pl jest zbudowany w oparciu o bazę danych; wybierane przez odwiedzającego podstrony są generowane on-line w zależności od wybranego kryterium przeglądania utworów.

Choć nie istnieje metoda pozwalająca stworzyć w pełni funkcjonalną wersję serwisu off-line, odwiedzający dysponuje metodą łatwego zachowania na dysku twardym utworów, którymi jest zainteresowany.

W celu zapisania tekstów na dysku należy posłużyć się opcją "Drukowanie zaawansowane". Po wybraniu klucza ( np. "wszystkie utwory na P" bądź "wszystkie utwory Starego Dobrego Małzeństwa" ) wyświetlona zostanie strona zawierająca utwory spełniające wybrane kryterium ( jeżeli spełnia je duża ilośc utworów, co jest równoznaczne z rosnącą ilościa danych, na ściągnięcie się całej strony trzeba poczekać; czas oczekiwania zależny jest od prędkości posiadanego łącza ).
Tak przygotowaną stronę można zapisać na dysku korzystając z opcji przeglądarki www ( Plik | Zapisz jako... ).
counter

spiewnik.pl jest niekomercyjnym serwisem o charakterze informacyjnym. Wszelkie prawa autorskie do zamieszczonych utworów zastrzeżone.
© 2001-2004 spiewnik.pl